Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Ngjarjet kryesore të ditës në Kosovë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi dhe rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Naser Sahiti nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi për mbrojtjen e mjedisit dhe faunës. (Objekti i MEA-së (ish-MZHE), sheshi “Zahir Pajazati”, salla e takimeve kati 4, ora 09:00)

  Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, mban konferencë për media mbi marrëveshjen e fundit për rrugën Deçan-Plavë. (Para ndërtesës së Arkivit të Kosovës në lagjen e Spitalit Prishtinë, ora 09:00)

  Kryetari i OEK-ut, Berat Rukiqi dhe kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, Fadil Berjani mbajnë konferencë për media mbi udhëzimet e MTI-së që kundërshtohen nga kjo shoqatë. (Objekti i Odës Ekonomike të Kosovës Prishtinë, ora 11:00)

  Komisioni hetimor parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe aplikimit për lejet e hidrocentraleve në Kosovë shqyrton kërkesën/rekomandimin e komisionit për pezullimin e lëshimit të lejeve të reja dhe ri-licencimin e hidrocentraleve. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 11:00)

  Vihet gur-themeli për ndërtimin e sheshit “Adem Preniqi” në Obiliq. I pranishëm do të jetë kryetari i Komunës së Obiliqit Xhafer Gashi. (Ora 12:00)

  Këshilli organizativ i protestave i FSP-PTK-së mban protestë para Qeverisë së Kosovës. (Ora 13:00).

  Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Të hënën në Gjykatën Speciale do të fillojë gjyqi ndaj krerëv të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi...
  Lajme31 Mars 2023
  Diplomati i karrierës, Agron Maloku ka paditur Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) që udhëhiqet nga Donika Gërvalla. Padia e...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot një konferencë për media, ku është theksuar se brenda dy vitesh qeverisje nga Albin Kurti,...
  Të tjera
  Vip31 Mars 2023
  Këtë vit ka qenë pothuajse e pamundur mospërfshirja e personazheve të njohura në historitë e krijuara brenda Big Brother Vip. Politikanë, gazetarë,...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Aljbin Kurti ka mbështetur Milo Gjukanoviqin para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi. Kurti ka...
  Lajme31 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës do të bashkëpunojë me Ambasadën Zvicerane në Kosovë, e cila me anë të një projekti do t’i ndihmojë deputetët...
  Lajme31 Mars 2023
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është i gatshëm për t’u përballur me çdo lloj skenari gjatë zgjedhjeve lokale...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...
  Kronika31 Mars 2023
  Në Ferizaj është arrestuar një burrë pasi dyshohet se ka shkuar në vendin e punës të një gruaje dhe ia ka marrë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.