×
 • Lajme
 • Lajme

  Ngjarjet e paralajmëruara për sot

  FrontOnline
  21 Nëntor 2023
  • 09:30Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit organizon fushatën “Mësimi dual: Mundësi për punësim dhe vetëpunësim të të rinjve”. Marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci dhe ambasadori i Gjermanisë, Jorn Rohde. (Hotel “Swiss Diamond”, Prishtinë) 

  • 10:00Punëtorët teknikë të QMF-ve në Prishtinë dhe të nëntë shkollave protestojnë, me kërkesë rritjen e pagës. (Para objektit të Komunës së Prishtinës) 

  • 10:00Ministria e Shëndetësisë (MSh) promovon Manualin e Dytë të Procedurave Standarde të Infermierisë në Kujdesin Parësor Shëndetësor. Merr pjesë dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia etj. (Hotel “Emerald”)

  • 10:00

   Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes shqyrton Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2024, nga fushëveprimi i Komisionit. (Kuvendi i Kosovës, N302) 

  • 10:00Komisioni i posaçëm për shqyrtimin e kandidatëve për emërim në Gjykatën Kushtetuese bën intervistimin e kandidatëve për gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese. (Kuvendi i Kosovës, C301)

  • 10:00Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturё, Rini dhe Sport shqyrton Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2024 për fushat që janë në fushëveprim të Komisionit. (Kuvendi i Kosovës, N204)

  • 10:00Demokraci Plus prezanton Raportin e Monitorimit të Prokurimit. (Hotel “Prishtina”, Pejton)

  • 11:00Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton raportet e auditimit për pasqyrat financiare vjetore të Autoritetit Rregullator për Shërbimet e Ujit dhe Agjencisë Kosovare të Privatizimit. (Kuvendi i Kosovës, N303)

  • 11:00Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton raportin me amendamente për Projektligjin për Fondin Sovran. (Kuvendi i Kosovës, N10)

  • 11:30Aleanca Kosovare e Bizneseve (AKB) mban konferencë, me ç’rast prezanton programin për “Javët e Biznesit Kosovar 2023”. (Zyra e AKB-së, Tophane)

  • 13:00Komisioni për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim shqyrton raportin vjetor për gjendjen e mjedisit në Kosovë, për vitin 2022. (Kuvendi i Kosovës, N10)

  • 13:00Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal shqyrton ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Lirinë e Asociimit në Organizata Jo-qeveritare. (Kuvendi i Kosovës, N204)

  • 13:00Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë njofton lidhur me vizitat zyrtare. (Kuvendi i Kosovës, N303)

  • 13:00Fondacioni “Hapësirë/a për ndryshim shoqëror” mban panel diskutimin “Dialogu dhe proceset e tjera: Një muaj më vonë …” (Hotel “Grand”, Prishtinë) 

  • 13:00Me rastin e njëvjetorit të vdekjes tragjike të kadetit të Policisë së Kosovës dhe fizioterapeutit Floridian Shabaj, zbulohet pllaka përkujtimore. (Fshati Jashanicë, Klinë)

  • 14:00Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit dhe Erasmus+ organizojnë konferencën e përbashkët për medie “Publikimi i rezultateve të projektit Erasmus+ për Kosovën dhe përfshirja sociale si prioritet i programit Erasmus+”. (Ministria e Arsimit) 

  • 18:00Promovimi i librit të Shkëlzen Maliqit “Mbi fajin kolektiv serb: ese, polemika, publicistikë”. (Mensa “Ramiz Sadiku”, Prishtinë)

  Super oferta nga Sharr Travel/ Vetëm 70€ për person në Hotel VM Resort & Spa 5* në Durrës
  Nga Rubrika
  Ekonomi05 Dhjetor 2023
  Minatorët e Trepçës edhe pas grevës dhjetë ditëshe, po ankohen se marrëveshja që i dha fund grevës, nuk po zbatohet. Përveç shpalljes...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ish zëvendës-ndihmës Sekretari amerikan i Mbrojtjes për Evropën dhe Politikën ndaj NATO-s, Jim Townsend, vlerëson se një nga zhgënjimet më të mëdha...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Aktivistja e PSD-së, Donjeta Demolli, duke komentuar Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe ka kritikuar Qeverinë Kurti. Demolli e PSD-së theksoi se...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Gëzim Kastrati prej vitesh po mbart një dhimbje të madhe për vajzën e tij, Diana Kastrati, e vrarë në 2011 nga ish-bashkëshorti i...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Debatet nuk kanë të ndalur në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova, kësaj rradhe kanë debatuar Ylli me Adrin. Adri i ka...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Avokati dhe njëherësh ish-zëvendësministri i Brendshëm, Valdet Hoxha, ka thënë se numri i vrasjeve në vendin tonë është relativisht i madh. “Suksesi...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Azemi dhe Ylli kanë debatuar. Azemi i ka thënë Ylli se “mos më thuaj mua asgjë për femra kur vetë dridhesh”. Ndërkaq...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Debatet mes Blerandos dhe Adrit nuk kanë të ndalur. Në një moment Adri i ka thënë Blerandos “mos ndërhy kur flas unë”....
  Vip05 Dhjetor 2023
  Blerando dhe Azemi kanë debatuar me njëri-tjetrin. Azemi e ka nisur debatin i pari. Në një moment Azemi i ka thënë se...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.