Lajme

Nga shembja e gurëve bllokohet rruga që të çon në pikëkalimin kufitar të Bllacës

Nga shembja e gurëve bllokohet rruga që të çon në pikëkalimin kufitar të Bllacës
15:09 | 17 Maj 2022

Në rrugën kryesore që të çon në pikëkalimin kufitar mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut në Bllacë janë shembur gurë të mëdhënjë dhe kanë bllokuar rrugën.

Mediat lokale atje kanë shpërndarë video-incizim të shembjes së gurëve në rrugën që të dërgon në pikëkalimin kufitar me Maqedoninë e Veriut.

Veturat janë parë të ndalura në pjesën tjetër të rrugës në pamundësi për të kaluar tutje.

 

 

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera