×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Nga nesër 6,6 milionë australianë futen në karantinë

  FrontOnline
  06 Korrik 2020

  Nga nesër në mesnatë 6,6 milionë persona do të izolohen në Australi për shkak të një rritjeje të rasteve me koronavirus, raportoi CNN.

  Victoria, qyteti më i prekur, dhe New South Wales do të bllokohen për herë të parë që nga fillimi i pandemisë Covid-19.

  Viktoria regjistroi rritjen më të lartë ditore me 127 raste të reja.

  Në shtet ka 2 663 të infektuar dhe 22 viktima.

  Në Australi, mbi 8 500 persona kanë kontraktuar koronavirusin dhe 106 persona kanë humbur jetën.

  Gjithashtu, kufiri midis dy shteteve më të populluara të Australisë, Victoria dhe New South Wales (NSW) do të mbyllet pas pikut të Covid-19.

  Kryeministri i Victorias, Daniel Andrews tha se vendimi u mor i përbashkët me kryeministrin Gladys Scott Morrison dhe liderin e New South Wales, Berejiklia.

  8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky thotë se lufta me Rusinë po hyn në një fazë të re pasi luftimet dimërore rifillojnë pas një...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Maqedonia është tronditur nga vrasje e një 14 vjeçarje nga Shkupi dhe një 74 vjeçari të cilët u gjetën të vdekur në...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Kaosi ishte sërish kryefjalë e Kuvendit të Shqipërisë. Deputetët e opozitës hodhën sërish tymuese dhe u përplasën me gardën. Deputeti Flamur Noka...
  Të tjera
  Vip04 Dhjetor 2023
  Ashtu papritur, një ditë më parë morëm vesh se ylli shqiptar Dua Lipa i ka dhënë fund romancës me regjisorin Romain Gavras,...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të fortë në...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Forcat e Armatosura Shqiptare po shkëlqejnë në misione ndërkombëtare...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, të shtunën pritet ta mbledh Këshillin Drejtues të Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’ua prezantuar dhe zgjedhur...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka reaguar pas raportimeve për operacionin e kryer pa anestezion dhe mosoperimin e një pacienti...
  Kronika04 Dhjetor 2023
  Janë lënduar katër persona në një aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Gjilan. Për Front Online detaje ka dhënë zëdhënësja e Policisë së Kosovës...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.