Lajme

Nga këto komuna janë rastet e reja me COVID-19

Nga këto komuna janë rastet e reja me COVID-19
15:16 | 07 Maj 2021

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë publike rastet e reja me COVID-19, ku gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar katër raste të vdekjes dhe 170 persona kanë rezultuar pozitivë .

Rastet pozitive janë nga komuna e Prishtinës 35 raste, Leposaviq 19 raste, Prizren 14 raste, Gjilan 12 raste, Ferizaj 11 raste, Mitrovicë 11 raste, Gjakovë 9 raste, Klinë 7 raste, Pejë 7 raste, Podujevë 7 raste, Fushë-Kosovë 6 raste, Vushtrri 6 raste, Rahovec 5 raste, Deçan 4 raste, Istog 4 raste, Drenas 3 raste, Malishevë 3 raste, Kaçanik 2 raste, Obiliq 2 raste dhe me nga një rast komunat Junik, Lipjan dhe Suharekë./Front Online

389 TË SHËRUAR DHE 170 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Friday, May 7, 2021

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera