[wp-story]

Lajme

Nga aksidenti në Klinë një person i vdekur dhe dy të lënduar, Policia jep detaje

Nga aksidenti në Klinë një person i vdekur dhe dy të lënduar, Policia jep detaje
23:42 | 19 Prill 2021

Një person ka vdekur si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur pak më parë në magjistralen Pejë-Prishtinë.

Si pasojë e këtij aksidenti janë lënduar edhe dy persona të tjerë.

Lajmin e ka konfirmuar  zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova i cili tha se vdekjen e viktimës e kanë konfirmuar ekipi mjekësor.

“Në fshatin Grabanicë të Komunës së Klinës, ka ndodhur një aksident trafiku mes dy veturave. Si pasojë e këtij aksidenti dy persona kanë pësuar lëndime trupore, ndërkaq një i tretë ka pësuar me fatalitet. Vdekjen e viktimës e kanë konfirmuar ekipi mjekësor”, tha Rugova.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera