[wp-story]

Lajme

Nga AAK shprehen të bindur: Në variantin më të keq marrim 14 deputetë

Nga AAK shprehen të bindur: Në variantin më të keq marrim 14 deputetë
23:50 | 24 Dhjetor 2020
Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini thotë se partia e tij do ketë më së paku 14 deputetë, e kjo në variantin më të keq.

Ai deklaron se synojnë të marrin pushtetin dhe se do të japin ofertë për qeverisje.

“Në Kosovë është kriju bindja se kush negocion po bën pazare, por sistemi elektoral nuk ta jep mundësinë për me fitu vet, prandaj negociojmë. Ne synojmë pushtetin por e dimë se mund të mbesim edhe në opozitë. Do të kemi edhe ofertë Qeverisëse të djathtë ashtu siç është Aleanca. Do japim ofertë për Qeverisje. Kemi ofertën më të mirë për komandantin suprem edhe mbrojtësin e kushtetutës. Aleanca po del në sondazhe më pak se që del në zgjedhje, nuk ka gjasa që Aleanca të ketë më pak se 14 deputetë, ky është varianti më i keq”, deklaroi ai në T7.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera