[wp-story]

Lajme

Nga 31 mijë vota në Ferizaj të VV-së, ja sa i mori Haki Abazi

Nga 31 mijë vota në Ferizaj të VV-së, ja sa i mori Haki Abazi
12:36 | 26 Shkurt 2021

Ish/zëvendëskryeministri në Qeverinë “Kurti”, Haki Abazi ka dështuar që të marr vota edhe në Rajonin e Ferizajt prej nga raportohet se e ka prejardhjen.

Edhe pse Lëvizja Vetëvendosje fitoi bindshëm në Ferizaj me gjithsej 31 mijë e 516 vota, Abazi arriti që në këtë qytet të marr vetëm 654 vota.

Këto rezultate dolën nga numërimi i votave në 39 vendvotime në këtë qytet.

Në ndërkohë këto të dhëna janë publikuar në formularët e KQZ’së.

Përndryshe  në Qeverinë “Kurti”, Haki Abazi ishte numri dy i ekzekutivit.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera