Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Nevada goditet nga tërmeti prej 5.5 shkallësh Rihter

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Në orët e para të mengjesit të së premtes një tërmet prej 5.5 shkallësh Rihter goditi Nevadan, bazuar nga të dhënat e Shërbimit Gjeologjik të SHBA-së.

  Sipas CNN tërmeti ndodhi pak më shumë se 20 milje në juglindje të Minas, dhe u pasua me lëkundje të tjera afër zones, ndërkohë ende nuk u raportua për të lënduar apo edhe për dëme material,

  Mina gjendet rreth 160 milje në juglindje të qytetit Renos në Nevada.

  Në fillim të këtij viti, Nevada u përball me nje tërmet tjetër edhe më të madh në 66 vjet, ishte me madhësi prej 6.5 shkallësh Rihter dhe goditi një zonë të largët rreth 225 milje në veriperëndim të Las Vegas.

  Atdhe Xharavina eliminohet nga Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  NATO ka kritikuar Rusinë për retorikën e saj bërthamore “të rrezikshme dhe të papërgjegjshme” lidhur me vendosjen e mundshme të armëve bërthamore...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me jetë që i merr. Trajkoviq në Podcastin “Snaga Uma” (Fuqia e mendjes) tha...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes tha se nuk ka indikacione se Rusia po përgatitet të përdorë armë bërthamore, pasi Moska njoftoi se do...
  Të tjera
  Vip26 Mars 2023
  Familjarët e Kristit kanë reaguar të revoltuar pasi Lorenci pranoi se ai dhe Keisi kanë pasur një romancë jashtë “Big Brother VIP”....
  Tenderët26 Mars 2023
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndau gjysmë milion euro për restarurimin e objektit të ish-gjimnazit të Ferizajt, “Ismail Qemali’. Objekti, i...
  Vip26 Mars 2023
  Janë për dy vite që nga ikja nga kjo botë e humoristit të njohur, Rasim Thaçi-Cima. Cima, u mund nga COVID 19-të,...
  Lajme26 Mars 2023
  Ish kryenegociatorja e dialogut, Edita Tahiri, ka thënë se Kurti ka ardhur në pushtet duke përmendu bashkimi kombëtar, ndërsa tani po e...
  Sport26 Mars 2023
  Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermania...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  NATO ka kritikuar Rusinë për retorikën e saj bërthamore “të rrezikshme dhe të papërgjegjshme” lidhur me vendosjen e mundshme të armëve bërthamore...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.