Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Nesër vazhdimi i dy seancave dhe një e re

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  Të enjten, deputetet do t’i kthehen sallës së Kuvendit, pasi është paraparë vazhdimi i dy seancave dhe një të reje.

  Sipas rendit të ditës, të nisur nga Zyra për informim e Kuvendit, në orën 10:30 do të vazhdojnë seancat e papërfunduara.

  Fillimisht do të niset me seancën e nisur më 11 qershor dhe të vazhduar më 23 qershor e 9 korrik, ku do të hedhen për votim projektligjet për ratifikimin e marrëveshjeve ndërkombëtare – gjithësej pesë. Më pas do të vazhdojë seanca e nisur më 13 korrik dhe e vazhduar më 14, ku do të hedhen për votim rezolutat e VV-së dhe PDK-së për menaxhimin e pandemisë.

  Në seancë të re, ndër të thera do të diskutohet për gjendjen financiare në Telekom dhe për të drejtat e pensionistëve kontributdhënës.

  Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka mohuar se sot është ndaluar nga KFOR-i për ta vizituar në zyrën e tij kryetarin e...
  Lajme09 Qershor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për raportimet e shumta për mundësinë e vendosjes së sanksioneve ndaj Kosovës nga SHBA dhe...
  Lajme09 Qershor 2023
  Këshilltarja politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc në Qeverinë e Kosovës, Ardita Sinani ka reaguar pas lajmit për arrestimin e kreut të Shtëpisë...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.