×
 • Lajme
 • Lajme

  Nesër bojkotohet mësimi në veri, kërkohet largimi i Njësisë Speciale të Policisë

  FrontOnline
  28 Maj 2023

  Bojkotohet mësimi në shkollat në veri të Kosovës. Mediat serbe raportojnë se në të gjitha shkollat në veri nuk do të mbahet mësim për shkak të pranisë së policisë së Kosovës nëpër komuna.

  Ky vendim, siç thuhet, është marrë pas shumë telefonatave dhe mesazheve të marra drejtorëve të shkollave dhe mësuesve të klasave nga prindërit që shprehin shqetësimin dhe frikën e tyre për sigurinë e fëmijëve të tyre, në shkollat ​​në afërsi.

  Vendimi është marrë unanimisht në takimin e sotëm të drejtorëve të shkollave nga veriu i Kosovës me shefin e Administratës së Shkollave.

  Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Kronika30 Shtator 2023
  Personi që u plagos dje në lagjen “Dardania”, në Prishtinë është jashtë rrezikut për jetë, sipas informacioneve të fundit. Policia njofton se...
  Kronika30 Shtator 2023
  Është kanosur përmes rrjeteve sociale dje një pjestarë i Policisë së Kosovës në Mitrovicën e veriut. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori....
  Kronika30 Shtator 2023
  Një person ka humbur jetën ditën e premte në fshatin Jabllanicë e Madhe në Pejë. Policia njofton se viktima mashkull ka humbur...
  Të tjera
  Bota/Rajoni30 Shtator 2023
  Gjithnjë e më shumë të rinj po përfshihen në luftën e bandave që është ndezur në Suedi muajt e fundit, tha të...
  Sport30 Shtator 2023
  Roma e ka nisur në mënyrë të shëmtuar sezonin e ri në Serie A dhe pas gjashtë ndeshjeve të para për Giallorosët...
  Lajme30 Shtator 2023
  Franca emëroi diplomatin Rene Troccaz si të dërguar të posaçëm për rajonin e Ballkanit Perëndimor. Në një njoftim të ministrisë së Jashtme...
  Sport30 Shtator 2023
  Superliga e Kosovës në futboll do të vazhdojë këtë fundjavë me xhiron e tetë. Kjo xhiro do të sjellë dy super derbi,...
  Bota/Rajoni30 Shtator 2023
  Nju Jork ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme pas përmbytjeve që prekën vendin. Shumë prej sistemeve të metrosë, rrugëve dhe autostradave të qytetit...
  Lajme30 Shtator 2023
  Raportuesi përgjegjës për Ballkanin Perëndimor i partisë FDP në Bundestagun gjerman, Thomas Hacker, për deklarimit të Milan Radoiçiq se ka marrë pjesë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.