Lifestyle

Nëse shtoni këta përbërës në qumësht, do të hiqni qafe dhimbjen në shpinë

Nëse shtoni këta përbërës në qumësht, do të hiqni qafe dhimbjen në shpinë
15:20 | 13 Tetor 2021

Bëni këtë pije jashtëzakonisht të shëndetshme dhe efektive që relakson muskujt. Dhimbja e shpinës është një nga sëmundjet më të zakonshme me të cilat përballet një person. Kjo dhimbje mund të shkaktohet nga puna, pra puna e rëndë fizike, ulja e gjatë, lëndimi, stërvitja e papërshtatshme, pozicioni i pakëndshëm i gjumit, vizatimet dhe të ngjashme.

Dhimbja e shpinës mund të zgjasë një kohë të gjatë dhe të kërkojë trajtim adekuat, dhe mund të largohet vetë. Për të ndaluar këtë sëmundje, bëni pijen e mëposhtme siç rekomandohet nga një ekspert, e cila mund t’ju ​​ndihmojë të hiqni qafe dhimbjen e shpinës. Kjo pije do të qetësojë muskujt tuaj dhe do të largojë dhimbjen.

Përbërësit: 3 thelpinj hudhre të shtypur, një filxhan qumësht, 2 lugë mjaltë. Përgatitja: Vendosni hudhrën dhe qumështin në sherpa, dhe më pas lërini të ziejnë, duke i trazuar butësisht. Kur përzierja të jetë zier, hiqeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet.

Ekspertët rekomandojnë që ta pini këtë përzierje një herë në javë dhe se do të jeni në gjendje të vini re rezultatet kur ta përdorni për herë të parë./FrontOnline/

 

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera