×
 • Auto
 • Auto

  Nëse përpiqeni ta rishisni CyberTruck-un e Tesla që në vitin e parë, kompania mund t’ju padisë me 50,000 dollarë

  FrontOnline
  16 Nëntor 2023

  Klientët që do të marrin një nga Tesla Cybertrucks të parë këtë nëntor do të pengohen që ta rishesin atë gjatë vitit të parë, sipas termave dhe kushteve të Tesla.

  Tesla shtoi një seksion të titulluar “Vetëm për Cybertruck” në Kushtet e porosisë së Automjeteve Motorike, i cili parashtronte rregullat e reja, shkruajnë mediat e huaja, transmeton FrontOnline.

  “Ju pranoni që nuk do të shisni ose nuk do të përpiqeni të shisni automjetin brenda vitit të parë pas datës së dorëzimit të automjetit tuaj”, citohet të jetë thënë aty.

  “Tesla mund të kërkojë masa urgjente për të parandaluar transferimin e automjetit ose të kërkojë dëmshpërblim nga ju në shumën prej 50,000 dollarësh ose vlerën e marrë si kompensim për shitjen ose transferimin, cilado që të jetë më e madhe. Tesla gjithashtu mund të refuzojë t’ju shesë ndonjë nga automjetet e ardhshme”, shton ai.

  Por nëse një klient ka një arsye të mirë për të shitur Cybertruck-in e tij, Tesla mund të pranojë ta blejë atë me çmimin origjinal minus “0,25$/për milje të kaluar dhe taksa të tjera”.

  Dhe vetëm nëse Tesla nuk dëshiron ta blejë automjetin, atëherë mund të pranojë që klienti t’ia shesë atë dikujt tjetër.

  I shpallur për herë të parë në vitin 2019, Cybertruck është produkti i parë i ri i Tesla-s në vite dhe pritet “të shkundë” tregun e kamionçinave elektrike.

  Tesla fillimisht tha se çmimi i makinës do të fillonte nga 39,900 dollarë, por ka të ngjarë të jetë shumë më i shtrenjtë se kaq për shkak të materialeve të shtrenjta të ndërtimit./FrontOnline/

  Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Auto02 Dhjetor 2023
  E nxitur nga një valë modelesh të reja të përballueshme, pjesa e tregut të automjeteve elektrike në Bashkimin Evropian do të rritet...
  Auto01 Dhjetor 2023
  Tesla zbuloi të enjten çmimet për veturën elektrik Cybertruck, duke filluar nga 60,990 dollarë për variantin me kosto më të ulët, mbi...
  Auto30 Nëntor 2023
  Kreu i Stellantis, Carlos Tavares, thotë se koncerni i madh është gati të rregullojë strategjinë e tij elektrike bazuar në rezultatet e...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Pas vrasjes së Liridona Ademajt, dhjetëra qytetarë në Tiranë kanë dalë në protestë, me thirrje kundër vrasjeve të vajzave dhe grave. Protestuesit...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Leonard Ademaj shkoi në mëngjes në Gjykatën Themelore në Prishtinë, aty ku tre të dyshuarit për vrasjen e motrës së tij, përfshirë...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Fundjava do të përfundojë me një super ndeshje në program. Kampioni në fuqi, Barcelona do të përballet me Atletico Madridin sonte me...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Në Hamburg të Gjermanisë u hodh shorti për fazën finale të Euro 2024 teksa Franca u shortua në Grupin D së bashku...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Mbrëmë banorët e Big Brother VIP Kosova kanë realizuar sfidës së kapitenit. Gjatë sfidës, ishte Buci ai që ngacmoi Edonën. Ai e...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Gani Gërmia nuk është duke i ndalur shakatë e tij me banorët e tjerë të shtëpisë së Big Brother VIP Kosova 2....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.