[wp-story]

Lajme

Nënshkruhet marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën (Video)

Nënshkruhet marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhën (Video)
09:49 | 14 Shkurt 2020

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet.

Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy shteteve Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq.

Në ceremoninë e nënshkrimit ka marrë pjesë edhe ambasadori Philip Kosnett dhe Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës Serbe për Kosovën.

 

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera