[wp-story]

Lajme

Nënkryetarja e LVV-së pas aktgjykimit të Kushtetueses: Rizgjimi ndodhi më 6 tetor

Nënkryetarja e LVV-së pas aktgjykimit të Kushtetueses: Rizgjimi ndodhi më 6 tetor
13:37 | 29 Maj 2020

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mullhaxha-Kollçaku ka thënë se qeveritë e kaluara kanë marrë besimin e qytetarëve ndër vite, ndërsa pjesën më të madhe të tyre e kanë lënë në varfëri e të nënshtruar.

Sipas tij, rizgjimi i shoqërisë  ka ndodhur më 6 tetor (data e zgjedhjeve të fundit në Kosovë), sepse thotë se sovrani ka folur.

“Rizgjimi ndodhi më 6 tetor, sepse sovrani foli. Ashtu si foli dje, dhe ashtu si do të flet edhe nesër. E ju do t’iu vret gjaku dhe djersa e atyre që nuk janë më për të përjetuar shkuarjen tuaj njëherë e përgjithmonë, aty ku e keni vendin, në kontenjerin e historisë”, ka shkruar Mulhaxha-Kollçaku në profilin e saj në Facebook.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera