×
 • Lajme
 • Lajme

  Nënkryetari i LDK-së: Më shumë ka punuar Halil Kastrati për mirëqenien sociale se krejt Qeveria ‘Kurti’

  FrontOnline
  19 Shtator 2023

  “Qeveria e ka rritë varfërinë në Kosovë”.

  Kështu po e vlerëson situatën ekonomike në vend, nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri.

  Sipas Hazirit, Halil Kastrati ka punuar më shumë për mirëqenien sociale se sa Qeveria aktuale.

  “Po vazhdon kjo qeveri me shkaktuar edhe më shumë problem të mirëqenies sociale se nuk ka shpresë dhe njerëzit ikin. Qeveria e ka rrit varfërinë në Kosovës, një familje jeton me ma pak se 1 dollar në ditë nuk ka mundësi për një njëri me pas ushqim të mjaftueshëm ma shumë Halil Kastrati ka punuar për mirëqenien sociale se krejt Qeveria e Kosovës”.

  Haziri thotë se kontributin për punën e mirë në Kosovë e kanë Përparim Rama me disa kryetarë tjerë.

  Ai tha se me mungesë të tyre asgjë e mirë nuk do kishte ndodh në vend.

  “Edhe këtë vend në Prishtinë është duke punuar Përparim Rama me disa kryetarë tjerë të komunave përkundrazi mos me qenë edhe këta këtu ish thënë se asgjë s’po ndodh mirë. Ne duam me pa një Kosovë tjetër dhe Kosova ka nevojë më shumë me dashtë e me punuar më shumë për të”, thotë Haziri për Front Online.

  Lutfi Haziri: Jemi gati për rikthimin e madh, do të dalim të parët në zgjedhje – Kurtin e ka kap frika

   

  Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…
  Nga Rubrika
  Lajme03 Tetor 2023
  Eurodeputeti kroat, Ladislav Iliçiq ka thënë se Serbia është arsyeja kryesore e destabilitetit në Kosovë. Sulmin ndaj Policisë së Kosovës e ka...
  Lajme03 Tetor 2023
  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz, ka mirëpritur debatin e anëtarëve të Parlamentit Evropian për tensionet në marrëdhëniet në...
  Lajme03 Tetor 2023
  Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Hajrulla Çeku përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se artistja Doruntina Kastrati, kuratorja...
  Të tjera
  Vip03 Tetor 2023
  Eneda Tarifa do rikthehet në ekran në rolin e moderatores. Pas një pushimi të gjatë këngëtarja e njohur do të moderojë formatin...
  Vip03 Tetor 2023
  Ish konkurrenti i Për’puthen Pano Karasani ani pse nuk është aktive në media, ai nga ky program fitoi një popullaritet të madh....
  Lajme03 Tetor 2023
  Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni, tha se aksioni i Policisë së Kosovës në Basnjskë të Zveçanit ishte i suksesshëm për...
  Sport03 Tetor 2023
  Sulmuesi brazilian, Neymar ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e Al-Hilal që prej kur u bë pjesë e tyre...
  Vip03 Tetor 2023
  Industria e argëtimit vjen gjithmonë me një dozë talenti dhe një spërkatje të thashethemeve të të famshmëve dhe spekulimeve romantike. Subjekti më...
  Lajme03 Tetor 2023
  Të shtëna me armë janë dëgjuar pak më herët në lagjën Kodra e Trimave në Prishtinë. Dyshohet se nga këto të shtëna...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.