Lajme

Në Spitalin e Pejës, 70 pacientë me COVID-19, 9 në gjendje të rëndë

Në Spitalin e Pejës, 70 pacientë me COVID-19, 9 në gjendje të rëndë
13:18 | 24 Korrik 2020

Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë janë duke u trajtuar 70 pacientë me COVID-19, e nëntë prej tyre janë në gjendje të rëndë, ka bërë të ditur ky spital përmes një postimi në Facebook.

“Nga personeli i Spitalit 5 Mjek, 11 Infermierë dhe 3 punëtor të shërbimit teknik janë të infektuar me Covid-19”, thuhet në njoftim.

Dje në Spitalin e Pejës ishin 48 pacientë me COVID-19 dhe 18 që po i prisnin rezultatet.

 

Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, e impresionuar me punën në Comodita

Të tjera