Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Në Spitalin e Pejës 17 pacientë janë në gjendje të rëndë shëndetësore

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë aktualisht po trajtohen 78 pacientë për koronavirus, prej tyre 38 pacientë janë në oksigjenoterapi, 17 pacientë janë në gjendje më të rëndë, ndërsa 24 të tjerë janë shëruar.

  “Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë aktualisht po trajtohen 78 pacientë me koronavirus. 38 pacientë janë në oksigjenoterapi, 17 pacientë janë në gjendje më të rëndë, ndërsa 24 pacientë janë shëruar. Gjatë fundjavës së fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 750 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë”, thuhet në njoftimin e Spitalit

  Nga 750 pacientë, 72 prej tyre janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm. Gjatë fundjavës kanë qenë 19 lindje, 16 normale dhe 3 me prerje cezariane. Kanë lindur 19 foshnje, 10 të gjinisë mashkullore dhe 9 të gjinisë femërore.

  “Frika ime është përballja me publikun”, thotë banori/banorja i/e 12-të i/e BBVK
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Kryeministri Kurti ka bërë sot homazhe në Krushë të Madhe dhe Krushë të Vogël. Pas homazheve ai ka folur para gazetarëve. Ai...
  Lajme26 Mars 2023
  Kryetari i Aleancës Kosovare të Biznesit (AKB), Agim Shahini, i vlerëson shqetësuese parashikimet se rritja ekonomike do të jetë vetëm rreth 3...
  Lajme26 Mars 2023
  Problemi i pasaportave është zgjidhur më në fund. Kosovarët po e marrin këtë dokument pa problem që nga fillimi i marsit. Kjo...
  Të tjera
  Kronika26 Mars 2023
  Mbrëmë është raportuar se është përfshirë nga zjarri objekti i Institutit të Mjekësisë Ligjore. Rasti ka ndodhur të shtunën mbrëma rreth orës...
  Vip26 Mars 2023
  Nga studioja e Big Brother, Kiara ka komunikuar me Luizin duke i kërkuar të bëhet i fortë dhe të vazhdojë lojën e...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Të paktën 19 refugjatë dhe emigrantë nga Afrika janë mbytur në brigjet e Tunizisë derisa përpiqeshin të kalonin Mesdheun dhe të arrinin...
  Vip26 Mars 2023
  Sot janë bërë dy vite që kur ka ndërruar jetë aktori dhe humoristi i njohur kosovar, Rasim Thaçi – Cima. Cima vdiq...
  Lajme26 Mars 2023
  Sot janë bërë 24 vjet nga masakra në Krushë. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me këtë rast ka bërë homazhe në Krushë...
  Lajme26 Mars 2023
  Niveli i ujit në liqenin akumulues të Batllavës është në nivelin maksimal, derisa rritje ka edhe në liqenin e Badocit. Sidoqoftë nga...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.