Auto

Në shitje Mercedes SL65 AMG Black Series, i rrallë

Në shitje Mercedes SL65 AMG Black Series, i rrallë
14:15 | 09 Qershor 2021

Mercedes-Benz AMG GT Black Series është një model mbresëlënës dhe vëmendje të veçantë tërheq gjithmonë SL65 AMG i vitit 2008. Mercedes-Benz prezantoi modelin më 2008, dhe megjithëse është më i vjetër se dhjetë vjet, ai përsëri duket i mahnitshëm.

Një kopje e shkëlqyeshme doli në shitje në Majami. Duke krijuar SL65 AMG Black Series, Mercedes zëvendësoi të gjitha panelet e trupit përveç dyert dhe pasqyrat anësore. Makina gjithashtu shquhet me harqet e rrotave të zgjatura që priten nga shtëpitë e tjuningut, jo nga modelet e fabrikës.

Modeli në foto është ngjyrosur në gri çeliku, dhe besohet se 173 nga 350 makinat e prodhuara përfunduan në Shtetet e Bashkuara. Në atë kohë, çmimi ishte 304,350 dollarë. Deri më tani, vetura ka pasur dy pronarë, ka përshkuar 18,000 km, dhe shitet me një çmim prej 397,500 dollarë. Mundësohet nga një motor 6.0 litërsh V12 twin-turbo me një bllok alumini që zhvillon 661 kuaj fuqi dhe 1.000 Nm çift rrotullues. Përshpejton nga 0 në 100 km/h në më pak se 4 sekonda para se të arrijë një shpejtësi maksimale prej 320 km/h./FrontOnline/

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera