Bota/Rajoni

Në sa shtete mund të udhëtohet pa viza me pasaportën e Maqedonisë?

Në sa shtete mund të udhëtohet pa viza me pasaportën e Maqedonisë?
16:58 | 07 Korrik 2020

Me pasaportën e Maqedonisë së Veriut, pa viza mund të udhëtohet në 124 vende.

Henley % Partners, pasaportën e Maqedonisë e vendosi në vendin e 47-të, ndërsa qytetarët e Maqedonisë mund të udhëtojnë në 124 vende pa viza, njofton Telegrafi Maqedoni.

Në vendet e para radhitet Japonia, Singapori, Korea e Jugut dhe Gjermania.

Nga vendet e rajonit, pasaporta e Greqisë ndodhet në vendin e 8. Më pas vjen Sllovenia në vendin e 12-të, Bullgaria në vendin e 18-të, Kroacia 19, Serbia 40, Mali i Zi 47, Bosnja dhe Hercegovina 52 dhe Shqipëria 54.

Në fund të listës ndodhet Afganistani, Iraku, Siria, Pakistani dhe Somalia.

Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër

Të tjera