Lajme

Në QKUK po trajtohen 140 raste me COVID-19

Në QKUK po trajtohen 140 raste me COVID-19
14:48 | 07 Korrik 2020

Në QKUK janë duke u trajtuar 140 pacientë me COVID-19.

Prej tyre 106 raste janë në Klinikën Infektive, ndërsa në Mjekimin Intensiv në këtë klinikë janë katër raste, dy prej tyre në gjendje të rëndë, është njoftuar nga QKUK-ja. Dy pacientë tjerë në Infektive janë të shëruar nga COVID-i, por po vazhdojnë mjekimin, ndërsa 64 nga pacientët në Infektive janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi.

Në Klinikën e Pulmologjisë janë duke u trajtuar 22 pacientë me COVID-19, ndërsa në atë të Mjekësisë Sportive 12 pacientë, prej tyre një i intubuar.

Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër

Të tjera