Bota/Rajoni

Në Plevle sërish mesazhe fyese drejtuar boshnjakëve

Në Plevle sërish mesazhe fyese drejtuar boshnjakëve
13:14 | 03 Shtator 2020

Në objektet me pronarë boshnjakë në Plevle, Mali i Zi, sërish janë shkruar mesazhe fyese, pas incidentit që ndodhi një ditë më parë, shkruan Al Jazeera në gjuhën boshnjake.

Persona të panjohura në objekte kanë kanë shkruar “4C” dhe “Turci” dhe mesazhe të ngjashme fyese (4C lexohet “Samo Serbin Spasava Srbiju” – Vetëm serbi e shpëton Serbinë – sqarim i përkthyesit).

Koha.net rikujton se incidentet e tilla janë shpeshtuar pas fitores së opozitës proserbe e proruse në Mal të Zi.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera