×
 • Lajme
 • Lajme

  Në Obiliq infektohen me COVID-19 shtatë veta nga personeli shëndetësor

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Në Komunën e Obiliqit sot janë paraqitur edhe nëntë raste të reja me coronavirus.

  Drejtoresha e Shëndetësisë në Obiliq, Vlora Kabashi thotë për RTV Dukagjinin se këto raste pozitive kanë dalë nga testimet e 12 mostrave të marra ditë më parë.

  “Shtatë nga të prekurit janë personel shëndetësorë ndërsa dy të tjerë banorë të Komunës së Obiliqit”, tha ai.

  Kabashi thotë se personeli i infektuar vjen nga qendrat familjare të Komunës së Obiliqit dhe janë raste kontakte që kanë rezultuar nga data 6 qershor.

  “Personali shëndetësorë i infektuar i përket Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare dhe QMF-së në Milloshevë”.

  Drejtoresha e Shëndetësisë në Obiliq thotë se të gjithë të prekurit janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe po qëndrojnë në vet izolim.

  Ajo thotë se për fat të mirë Obiliq ka personal të mjaftueshëm shëndetësorë dhe asnjë shërbim nuk do të ndalet.

  NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday
  Nga Rubrika
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nëse koncepti i vetëmenaxhimit për komunat me shumicë serbe nuk ndërtohet në një marrëveshje...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Sipas kreut të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, Kurti e ka humbur shansin në Bruksel dhe Ohër dhe ai ka shans që të...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Të tjera
  Vip08 Dhjetor 2023
  Moderatori i spektaklit Alaudin Hamiti ia ka bërë një pyetje Blerandos, “dikush të sheh si lojtar të fortë dikush më pak të...
  Vip08 Dhjetor 2023
  Blerando ka folur për shoqërinë e tij më Bleron brenda shtëpisë së Big Brother VIP Kosova 2. Ai ka thënë se është...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Fondi Sovran i Kosovës i cili ka kaluar në leximin e parë në Kuvendin e Kosovës është diskutuar sot në EURO n’7....
  Sport08 Dhjetor 2023
  Juventusi ka arritur të shënojë fitore ndaj Napolit me rezultat 1-0 në derbin e javës së 15-të të Serie A. Pjesa e...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Shtetet e Bashkuara kanë vënë veto në Rezolutën e cila ka bërë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gazë. 13 nga anëtaret...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.