Sport

Në një ndeshje të tensionuar në Suharekë, Ballkani fiton ndaj Llapit me dygolëshin e Ermal Krasniqit

Në një ndeshje të tensionuar në Suharekë, Ballkani fiton ndaj Llapit me dygolëshin e Ermal Krasniqit
18:38 | 18 Shtator 2021

Ballkani e ka shënuar fitoren e radhës në elitën e futbollit kosovar.

Në kuadër të javës së pestë, skuadra nga Suhareka është përballur me Llapin, shkruan FrontOnline.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin e qytetit të Suharekës i takoi Ballkanit me rezultat solid, 2:0.

Ermal Krasniqi i realizoi dy golat e fitores për Ballkanin në minutat ’13 dhe ’93.

Ndeshja ishte e tensionuar, derisa tifozët e Ballkanit, “Xhebrailat” u përjashtuan nga stadiumi pas ofendimeve ndaj trajnerit kundërshtar, Tahir Batatina.

Me këtë fitore, Ballkani “forcon” kreun e tabelës me 11 pikë, kurse Llapi bie në vendin e nëntë me dy pikë./FrontOnline/

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera