[wp-story]

Bota/Rajoni

Në Maqedoninë e Veriut 52 raste të reja me Covid-19 dhe 4 viktima

Në Maqedoninë e Veriut 52 raste të reja me Covid-19 dhe 4 viktima
13:48 | 29 Maj 2020

Rritet në mënyrë drastike numri i të prekurve nga virusi korona në vend. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 52 raste të reja me CoVid-19.

Numri më i madh i tyre është nga Shkupi -26, ndërsa të infektuar ka edhe në qytetet tjera: Kumanovë-6, Shtip-7, Tetovë-9, Strugë-2, Veles-1 dhe 1 në Koçanë.

Ndërkohë që janë shëruar 30, ndërsa kanë ndërruar jetë 4 pacientë dhe atë 2 nga Shkupi, një nga Velesi dhe një nga Tetova.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera