Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Në Maqedoni një i vdekur e 139 raste të reja me COVID-19

  FrontOnline
  12 Gusht 2020

  Në Maqedoni të Veriut një person ka vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar edhe 139 raste të reja.

  Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut në 24 orët e fundit ka testuar 1627 mostra, ndërsa 139 kanë rezultuar pozitive. Po ashtu në 24 orët e fundit janë shëruar 239 pacientë.

  Në përgjithësi në Maqedoni të Veriut janë infektuar 12.217 pacientë, ndërsa 530 prej tyre kanë përfunduar me fatalitet. Janë shëruar 8487 persona, ndërsa janë 3200 raste aktive.

  Në Serbi gjashtë persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar edhe 254 raste të reja.

  Numri total i të vdekurve nga COVID-19 ka arritur në 658, ndërsa i të infektuarve në 28.751.

  Në Kroaci janë shënuar 130 raste të reja me koronavirusin e ri, ndërsa nuk është raportuar për të vdekur.

  Në përgjithësi janë regjistruar 5870 raste, ndërsa 160 prej tyre kanë përfunduar me fatalitet. Janë shëruar 5024 persona, ndërsa janë 686 raste aktive.

  Në Slloveni është shënuar numri më i madh i rasteve të reja me koronavirus që nga mesi i korrikut. Janë regjistruar 31 raste të reja nga 1118 teste të bëra, ndërsa nuk është raportuar për të vdekur.

  Numri i të infektuarve në total ka arritur në 2303, ndërsa kanë vdekur 129 persona.

  Aktualisht janë 23 pacientë me COVID-19 në spitale në Slloveni, dy në kujdes intensiv.

  Petrol Company hap komunitet në Viber për klientët e saj
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq i sugjeroi opozitës, një ditë pas protestave të pesta masive, ku kërkohej edhe dorëheqja e tij nga posti...
  Bota/Rajoni04 Qershor 2023
  Një tjetër krim i rëndë në familje ka ndodhur në Shqipërisë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.10, Korçë, ku burri ka goditur...
  Bota/Rajoni04 Qershor 2023
  Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan shpalli qeverinë e re me fokus ekonominë dhe sigurinë. Presidenti turk njoftoi anëtarët e rinj të...
  Të tjera
  Lajme04 Qershor 2023
  Të dërguarit amerikan dhe evropian për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak pritet të qëndrojnë të hënën në Beograd dhe të...
  Lajme04 Qershor 2023
  Komuna e Prishtinës tash e një vit është duke punuar rreth planit të sigurisë së shkollave në kryeqytet. Drejtuesit e shkollave e...
  Lifestyle04 Qershor 2023
  Me ngrohjen e motit, njerëzit shpenzojnë kohë duke qëndruar në natyrë, por shumë syresh ankohen për alergjinë nga dielli. Alergjia nga dielli...
  Bota/Rajoni04 Qershor 2023
  Një tjetër krim i rëndë në familje ka ndodhur në Shqipërisë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.10, Korçë, ku burri ka goditur...
  Lajme04 Qershor 2023
  Ka kohë të gjatë që merret me bujqësi. Jonuz Zeqiri nga fshati Hallaq i Madh i komunës së Lipjanit, përpiqet që vit...
  Vip04 Qershor 2023
  Detaje të vogla janë zbuluar nga dasma magjike e Elgit Dodës dhe Klea Hutës. Klea duket magjepsëse me një fustan të bardhë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.