Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Në Makoc rrënohet një vilë e ndërtuar pa leje

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Adonis Tahiri, drejtor i Inspekcionit në komunën e Prishtinës, gjatë ditës së sotme ka bërë të ditur se është rrënuar një vilë në Makoc.

  Ai tha se pas ndërprerjes së punimeve, pala ka vazhduar ndërtimin pa leje, duke shkelur kështu vendimet dhe urdhëresat e përgjegjësve të zonës.

  Drejtoria e Inspekcionit, përveç mbikëqyrjes së zbatimit të masave për parandalimin e shpërndarjes së virusit, është vazhdimisht në terren me të gjitha kapacitetet edhe në sektorët e tjerë, thuhet në njoftimin për opinionin.

  Pavarësisht numrit të vogël të inspektorëve, i gjithë territori i Komunës së Prishtinës po mbulohet, ashtu që të evidentohen dhe pamundësohen shkeljet e ligjeve dhe rregulloreve.

  Sot, sektori i Ndërtimit ekzekutoi vendimin për rrënim një shtëpie (vilë), në zonën kadastrale të Makocit. Pas ndërprerjes së punimeve, pala kishte vazhduar ndërtimin pa leje, duke shkelur kështu vendimet dhe urdhëresat e përgjegjësve të zonës.

  Tek të gjitha rastet ku veprohet kësisoj, rrënimi do të jetë i pashmangshëm, thekson njoftimi!

  Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…
  Nga Rubrika
  Lajme01 Prill 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni e ka mbështetur Marshin për Drejtësi që do të mbahet nesër. Hyseni përmes...
  Lajme01 Prill 2023
  Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232...
  Lajme01 Prill 2023
  Të akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe tre bashkëpunëtorë të tij të kohës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.