Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Në korridoret e Shtëpisë së Bardhë: Vuçiq i drejtohej Hotit në serbisht, ai ia kthente në anglisht

  FrontOnline
  09 Shtator 2020

  Ashtu siç ka ngjarë javë më parë në Bruksel, edhe më 4 shtator Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka vazhduar që Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti t’i fliste në serbisht.

  Por për dallim nga hera e parë, Hoti këtu ia ka kthyer në gjuhën angleze.

  Kështu ka rrëfyer kameramani i Klan Kosova, Bardh Stublla, i cili atë ditë po ndiqte nga afër gjithçka po që ndodhte në Washington.

  “Derisa ishin në korridor Vuçiq i është drejtuar në serbisht Hotit: Si je a je mire?, Hoti ia ka kthyer në anglisht”, ka thënë Stublla.

  “Vuçiq mbeti pa tekst me këtë rast. Edhe koordinatorit Skënder Hyseni i drejtohej në serbisht: Nuk po mundemi të të përcjellim, shumë i shpejtë. Hyseni ia ktheu: What’s the point? (Ç’është çështja). Hyseni i thoshte: Mund të flasim vetëm në anglisht”.

  Stublla në Edicionin Special ka thënë se Presidneti Trump ka pasur një kujdes të veçantë për Avdullah Hotin.

  “Tregonte me të afërsi shumë të madhe”.

  “Trump thoshte se këtu ka shumë njerëz të mirë nga vendi juaj”.

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Lajme31 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se e ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan,...
  Lajme31 Maj 2023
  Gazetarja Olha Priadko u strehua sot në Kosovë, në kuadër të programit “Journalists in Residence – Kosovo”. Ajo erdhi bashkë me djalin...
  Lajme31 Maj 2023
  Ish i dërguari special për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka komentuar përsëri për tensionet në veri. Me anë të një...
  Të tjera
  Lajme31 Maj 2023
  Tensionet në Veri të Kosovës kanë nxitur reagime të shumta të ndërkombëtarëve por edhe në rajon. Së fundmi ka reaguar dhe ish...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në rrjetin social "Facebook",  ka shpërndarë disa fotografi nga takimi me liderët  e shteteve anëtare të Komunitetit...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë për rrjetin amerikan CNN, se, pala serbe i ka zbatuar të gjitha obligimet ndërkombëtare që...
  Lajme31 Maj 2023
  Rreth 100 serbë janë mbledhur në mbrëmjen e së mërkurës në Zveçan, në afërsi të ndërtesës komunale, ku është duke u protestuar...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Pesë persona kanë mbetur të lënduar në aksidentin afër Grupçinit në Tetovë, thonë për “Makfax” nga MPB. Nga informacionet e para mësohet...
  Lajme31 Maj 2023
  Komandanti i KFOR-it, Angelo Michelle Ristuccia, ka deklaruar se po të mos ndërhynte KFOR’i në veri, “tani do të ishim duke mbajtur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.