×
 • Lajme
 • Lajme

  Në këto komuna do të ketë ndërprerje të rrymës nesër

  FrontOnline
  22 Nëntor 2021

  KEDS-i ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa komuna.

  Ndërprerja e rrymës do të bëhet për shkak të punimeve në rrjet.

  Njoftimi i plotë:

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet

  23.11.2021

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  Prishtinë

  1.

  Nga TS 110/35/10kV Prishtina 1 (H09) do të ndërprehet:

  TS 35/10kV Badovci (H03) dhe (H07), pa tension mbesin të gjitha daljet 10kV prej orës 10:00 deri ne ora 18:00

  Vendet: Mramori, Slivova, Brusi, Busia, Zllasha, Viti e Marevcit, Mareci, Hajvalia, Graçanica, Padalishta, Te mbeturinat, Graçanica, Padalishta, Te mbeturinat, Ibër Lepenci dhe Lindja, Minierat Kishnicë, Minierat Kishnicë Trepça N.Berde, Bejta komerc kishnic, Janjeva, Shashkovci, Akllapi, Terbuvci Gushterica e epërme, Shushica, Badovc i ri, Metaliku-Janjevë, K.U.R. “PRISHTINA”, ”GC METAL” SH.P.K Florin Imeri,

  Arsyeja: Mirëmbatja totale e Nënstacionit

  2.

  NS 35/10kV Koliqi do të ndërprehet:

  LP 10kV Koliqi (kodi: 14016002) nga ora 09:00 deri 16:00

  Vendet: Koliqi, Ballabani dhe Nishevci.

  Arsyeja : Pastrim traseje nga vegjetacioni

  3

  NS 110/35/10 KV Prishtina 1. Do të ndërpritet

  NS 10/0.4kV TS Proni i njelmte me kod: (10000015119) nga ora 10:00 deri 15:00

  Vendet: Lagja e Prronit të njelmet

  Arsyeja: Lidhja e një dalje të re.

  4.

  NS 220/35/10kV Drenas do të ndërprehet:

  LP 10kV Trasingu (kodi: 16100010) nga ora 10:00 deri 14:00

  Vendet: Trasingu, Gurethyesi Lladrovci, Korretica e Epërme (një pjesë) dhe Agani.

  Arsyeja : Bartja e rrjetit te TM ne dy shtylle 12/1000 me kater konzolla kendore ne daljen 10 kv Trasingu terheqja e perquesve dhe vendosja e distancerave

  Ferizaj

  1.

  NS 35/10kV Kaqanik do të ndërprehet:

  LP 10kV Bobi (kodi: 40043002) nga ora 10:00 deri 15:00

  Vendet: Bobi,Ivaja,Kotlina,Laqi,Bushi,Pusteniku, Strazha.

  Arsyeja : Mirëmbajtje preventive

  2.

  TS 35/10 KV Shtime do të ndërprehet:

  LP 10kV Carraleva (kodi: 41046004 ) nga ora 10:00 deri 14:00

  Vendet: Pjesë e Shtimes,Qesta Reqakut,Reqaku, Belinci,Caraleva Topilla, Llanisht, Devetak, Grejqevc, Zborc, Pjetkreshtica,Duga dhe Karaçica .

  Arsyeja : Shtrëngim i përçuesve, ndërrim i izolatorëve dhe vendosje e bazave te siguresave neper trafostacione

  3.

  Nga NS 35/10kV Ferizaj II do të ndërprehet:

  LP 10kV Kosova Petrolli (kodi: 40041003) nga ora 09:30 deri 12:00

  Vendet: Fe-Rr.”G.Terbeshi”,Talinovci I Jerlive,Muhovci,Prelezi I Jerlive dhe I Muhagjerëve dhe Bizniset private.

  Arsyeja : ndrimi I TS-it te mbingarkuar

  Prizren

  1.

  Nga TS 110/35/10kV Theranda do të ndërprehet:

  LP 10kV Gelanca (kod: 32000021) nga ora 10:00 deri 15:00

  Vendet: Gelanca,Topliqani,një pjesë Sopijë,një pjesë e Gjinovcit,disa pjesë të biznesit për gjatë rrugës M25

  Arsyeja: Mirëmbajtje preventive

  Pejë

  1

  TS 110/10kV Klina do të ndërprehet:

  LP 10kV Zajmi (kodi: 52000104) nga ora 11:00 deri 14:00

  Vendet: Videjë, Polc, Zajm, Drenoc, Pjetërq, Dugajevë, Bokshiq, Grabanicë, Dollovë, Qeskovë, Kpuz, Volljakd dhe Sferkë..

  Arsyeja : Nderrimi I shtyllave ne Poterq, Ndrrim TR -I mbingarkuar Zajm Shkolla

  Gjakovë

  1.

  TS 35/10kV Malisheva do të ndërprehet:

  LP 10kV Dragobili (kodi: 82082006 ) nga ora 12:00 deri 14:00

  Vendet: Rr.605 Rilindja Kombëtare (3 konsumatorë), Rr.608 Hamdi Berisha (1 konsumatorë), Rr.557 Bedri Berisha (1 konsumatorë), fshatrat: Astrazub, Dragobil, Drenoc, Guriq, Janqishtë, Kërvasari, Marali, Maxharrë, Pagarushë, Shkozë…

  Arsyeja : Kyqja e unazës Dragobil-Biznese

  24.11.2021

  Punime në projekte investive

  Prishtinë

  1

  NS 110/10kV Prishtina 6 do të ndërprehet:

  NS 10/0.4kV TS Faik Konica 2 (kodi: 19100001070) nga ora 09:00 deri 17:00

  Vendet: Një pjesë e rruges Sejdi Kryeziu.

  Arsyeja: Për realizimin e kyqjeve shtepiake

  2

  TS 110/10(20)kV Prishtina 2 do të ndërprehet:

  LP 10kV nr.31 Varrezat e Jahudiva (kod:11000013 ) nga ora 09:00 deri 18:00

  Vendet: Varret e Jahudive, Rezervoarët, Matiqani dhe Zllatari.

  Arsyeja: Nderrimi i kthinave dhe energjizimi i kabllove te reja

  3

  TS 110/10(20)kV Prishtina 7 do të ndërprehet:

  NS 10/0.4kV TS Molika (Kodi: 19000041009 )nga ora 09:00 deri 14:00

  Vendet: Molika

  Arsyeja: : Nderrimi i ndarsit

  4.

  NS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

  NS 10/0.4kV TS Sibovc Hekurudha (Kodi: 14000010020)nga ora 08:00 deri 16:00

  NS 10/0.4kV TS Sibovc Llapi (Kodi: 14000010021)nga ora 08:00 deri 16:00

  NS 10/0.4kV TS Sibovc Zeka (Kodi: 14000010022)nga ora 08:00 deri 16:00

  NS 10/0.4kV TS Sibovc i Epërm (Kodi: 14000010224)nga ora 08:00 deri 16:00

  Vendet: Sibovc

  Arsyeja: : shtrirja e kabllove te tensionit te ulet

  Pejë

  1.

  NS 110/10kV Deqani do të ndërprehet:

  NS 10/0.4kV TS Laxha Lataj Carrabreg (kodi: 53000003019) nga ora 09:00 deri 17:00

  Vendet: Laxha Lataj Carrabreg

  Arsyeja: : kyçja e konsumatoreve në rrjetin e ri.

  24.11.2021

  Punime nga palet e treta

  Prishtinë

  1.

  Nga NS 220/35/10kV Podujeva do të ndërprehet:

  LP 10kV Podujeva 5 (kodi: 14000005 ) nga ora 09:00 deri 10:30

  Vendet: Qyteti një pjes, Polonica, Lagjja Hoxheviq, Ballovci .

  Arsyeja : Për kryerjen e puneve shtese “Ndrrimi i konzolles “VNK” me konzollen “E” ne shtyllen me nr.2”, sipas PEE.

  2.

  Nga NS 35/10kV Mazgit do të ndërprehet:

  LP 35kV Bivolaku (kodi: 15020000 ) ) nga ora 10:00 deri 14:00

  Vendet: Pompat e ujit ne Bivolak

  Arsyeja : Vendosja e litarit mbrojtës( rrufepritësit ) ndërmjet dy shtyllave ( një fushë ) në LP 35kV (Mazgit-Bivolak)..

  Ferizaj:

  1.

  Nga NS 110/35/10kV Lipjani do të ndërprehet:

  LP 10kV Lypjani-Qendra (kodi: 41000006) prej orës 10:00 deri në ora 14:00.

  Vendet: : Një pjesë e qytetit , rrugët “Lidhja e Prizrenit” , “Tahir Sinani” , “Komandant Kumanova” Ambulanta etj..

  Arsyeja : Realizimi i sistemit Hyrje/Dalje, sipas PEE.

  Gjilan:

  1.

  Nga NS 35/10kV Gjilan III do të ndërprehet:

  NS 10/0.4kV TS Banesa Zenit Invest (Ismajl Dërmaku) me kod: 60062007397 prej orës 10:00 deri në ora 12:00.

  Vendet: : Banesat e Zenitit

  Arsyeja : Montimi i letfës TU, sipas PEE.

  Artmotion dhe DigitAlb arrijnë marrëveshje të re bashkëpunimi pesëvjeçar
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  A po i pastroni fëmijët tuaj më shpesh sesa duhet? Udhëzimet për t’i mbajtur fëmijët tuaj të pastër ndryshojnë shumë pasi rriten...
  Lajme20 Korrik 2024
  Sllavica Radovanoviq, kolonele në pension e Policisë së Serbisë, ka kritikuar publikisht ministrin e Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq, për...
  Lajme20 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka intervistuar një person, i cili dyshohet se e ka ndihmuar Faton Hajrizin...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.