×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Në këtë qytet çdo 10 minuta vdes një person nga Covid-19

  FrontOnline
  25 Dhjetor 2020

  Një person vdes çdo 10 minuta në Los Angeles nga COVID-19, “tha drejtoresha e Shëndetit Publik të Qarkut Barbara Ferrer në një deklaratë “

  Sipas njoftimit për shtyp të Departamentit të Shëndetit Publik të Qarkut në Los Angeles, ka rreth 6,500 njerëz të shtruar në spital me Covid-19, 20% e të cilëve janë në njësitë e kujdesit intensiv

  Vetëm javën e fundit, departamenti tha, numri i pacientëve Covid-19 në spitale është rritur me më shumë se 1,600.

  Shteti regjistroi më shumë se 39,000 raste të reja të enjten. Këtë javë ai u bë shteti i parë që kapërceu 2 milion raste Covid-19 – “një moment historik”, tha sekretari i shëndetit dhe shërbimeve njerëzore të Kalifornisë, Dr. Mark Ghaly, raporton CNN

  “Spitalet janë plot, shtretërit e kujdesit intensiv janë pak, njerëzit po vdesin,” tha Ghaly në një njoftim për shtyp.

  “Gjëja më e thjeshtë që mund të bëjmë, por gjithashtu më e rëndësishmja, është të qëndrojmë në shtëpi.

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut po teston dronët nënujorë dhe inteligjencën artificiale për përdorim të mundshëm gjatë operacioneve detare, sipas...
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Një autobus shkolle është përmbysur në Jeruzalem, si pasojë e të cilit janë plagosur dhjetëra nxënës. 33 fëmijë të moshës 8-12 vjeç...
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Spanjë, ku një 14 vjeçar ka goditur me thikë 3 mësues dhe...
  Të tjera
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Spanjë, ku një 14 vjeçar ka goditur me thikë 3 mësues dhe...
  Vip28 Shtator 2023
  E ftuar sot në emisionin “Pardon My French” ka qenë Olta Gixhari. Duke qenë se spikati gjatë qëndrimit të saj në “Big...
  Lajme28 Shtator 2023
  Në mungesë të të akuzuarit Shukri Buja, ka dështuar të mbahet seanca e rigjykimit të enjten në Gjykatën Themelore në Prishtinë, në...
  Lajme28 Shtator 2023
  Shënimi i Ditës Kombëtare të Boshnjakëve, aktivitet ky i mbajtur në Qeverinë e Kosovës, ka nisur me një minutë heshtje për policin...
  Vip28 Shtator 2023
  Blogerja e njohur shqiptare, Sarah Berisha u bë më e njohur për publikun pas pjesëmarrjes së saj në edicionin e parë të...
  Lajme28 Shtator 2023
  Partia e serbëve të Kosovës(PSK), ka reaguar pas sulmit terrorist në Banjskës ku ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të fillojë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.