Bota/Rajoni

Në jug të Spanjës, temperatura deri në 43 gradë Celsius

Në jug të Spanjës, temperatura deri në 43 gradë Celsius
16:50 | 07 Korrik 2020

I nxehti përcëllues ka mbërthyer Luginën Guadalquivir në jug të Spanjës të martën, një prej zonave më të prekura prej temperaturave të larta.

Në Ecija, temperaturat kanë mbërritur deri në 43 gradë Celsius, sipas Agjencisë Meteorologjike Spanjolle (AEMET), raporton AP.

Pothuajse asnjë njëri nuk shihet nëpër rrugët e këtij qyteti.

Ekspertët e meteorologjisë kanë paralajmëruar po ashtu rreth rrezeve ultraviolet.

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera