Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Në Itali mbi 36 mijë të infektuar me Covid-19 dhe 653 të vdekur

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Në Itali janë regjistruar 36 mijë e 176 raste të reja në 24 orët e fundit, ndërsa janë shënuar 653 vdekje.

  Janë rreth 17 mijë të shëruarit e rinj, duke e çuar në rreth 500 mijë numrin e të shëruarve.

  Lombardia mbetet rajoni dukshëm më i goditur me 7453 raste, e ndjekur nga Piemonte me 5349 Veneto (3753) dhe Kampanja (3334).

  Ndërkohë, me dy viktimat e fundit të regjistruara natën e kaluar, janë 202 mjekë që kanë ndërruar jetë nga fillimi i pandemisë në Itali.

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në, ku një 30-vjeçar është goditur me thikë në një autobus në Las Vegas. Në video,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill, ka folur rreth bombardimeve të NATO-s që u zhvilluan 24 vjet...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Liderёt e Bashkimit Evropian nёpёrmjet tё konkluzave kanё pёrshendetur marrëveshjen e arritur nё Ohёr të Mqedonisë së Veriut, nё mes tё kryeministrit...
  Lajme24 Mars 2023
  Trepça ka hapur rreth 100 vende të lira të punës. Është hapur konkurs i brendshëm për punëtorë në Minierë LINKU KËTU
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Tanzania ka njoftuar shpërthimi e një sëmundje vdekjeprurëse e cila vjen nga virusi Marburg. Deri më tani janë shënuar 5 viktima si...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me kabinetin qeveritar sot do të bëjë homazhe në Kompleksin Memorial “Dëshmorët e Kombit”...
  Lajme24 Mars 2023
  Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji, në mbledhjen e mbajtur të enjten, ka vendosur për shtrenjtim të çmimit të rrymës. Ky...
  Lajme24 Mars 2023
  Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të ketë diskutim rreth Bordit Drejtues të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.