Bota/Rajoni

Në Indi një 70 vjeçare lind për herë të parë

Në Indi një 70 vjeçare lind për herë të parë
16:09 | 18 Tetor 2021

Indianja, Jivunben Rabari, është bërë nënë për herë të parë në moshën 70 vjeçare.

Sidoqoftë, ajo nuk pati ndonjë dokument identifikimi për ta dëshmuar këtë moshë, por pohon se i ka 7 dekada jetë.

Rabari dhe burri i saj, Maldhari janë nga një fshat i quajtur Mora në Gujurat të Indisë, shkruan Daily Mail.

Edhe po i pati 70 vjet, është një tjetër grua në Indi më e vjetër se ajo që ka lindur fëmijë. Bëhet fjalë për një 74 vjeçare që i kishte lindur dy binjake më 2019.

Përfito FALAS një pushim për çift në Budva

Të tjera