Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Në gjendje të rëndë shëndetësore, kërkohet ndihmë për djalin e dëshmorit

  FrontOnline
  21 Mars 2023

  Kërkohet ndihmë për shërim të Gazmend Malokut nga Juniku.

  Sipas familjarëve të tij, Gazmendi është ne gjendje të rëndë shëndetësore në Turqi, ndërsa spitali nuk po e trajton pa sigurimin e mjeteve të mjaftueshme për trajtim intensiv mjekësorë.

  Atij i duhen fillimisht 50 mijë euro për fillimin e trajtimit ndërsa gjithsej i nevojiten 80 mijë euro.

  Njoftimi i plotë:

  Të dashur qytetarë!

  Siq edhe e dini, ditë më parë kemi organizuar aksion humanitarë për grumbullimin e mjeteve financuare për sherimin Gazmend Maloku, djali i Dëshmorit të Kombit Imer Maloku nga Juniku.

  Ndonese kishte kaluar me suksesë, gjendja e tij është keqësuar jashtëzakonisht shumë, dhe kërkohet ndihëm urgjente për të vazhduar me trajtim!

  Gazmendi ka nevojë urgjente për ndihmën tonë!

  Gazmendi ndodhet ne gjendje të rënd në Turqi, perderisa nga spitali nuk është marrë në trajtim pa sigurimin e mjeteve të mjaftueshme për trajtim intenziv mjekësorë!

  Shuma e kërkuar fillimisht është 50.000 euro, e cila është e papërballueshme për familjen!

  Ndërsa shuma e tërësishme është mbi 80.000 euro.

  Andaj ju lusim që ta ndihmoni Gazmendin me aq sa keni mundësi në xhirollogarinë e poshtëshënuar, si dhe mund t’i kontaktoni familjarët në numrin e telefonit të poshtëshënuar!

  Ju lutemi mos hezitoni të ndihëmoni me aq sa keni mundësi!

  Pak nga në, për Gazmendin është shumë!

  Është jeta e tij!

  Banka Private per Biznes BPB

  Emri perfituesit: Ylfete Maloku (nëna e Gazmendit)

  IBAN- XK05 Xhirollogaria: 1303003700394641

  SËIDCODE: BPBXXKPRXXX

  Tel: +383 49 826 600

  Cilësi, gatim dhe shpërblim
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputeti liberal gjerman, Thomas Hacker ka përshëndetur përpjekjet për ndërmjetësim të Gjermanisë dhe Francës pas shpërthimit të konfliktit në veriun e Kosovës....
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputetja e LDK-së, Doarsa Kica-Xhelili, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti në veprimet e ndërmarra sa i përket menaxhimit të situatës në veri....
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, u ka bërë thirrje të gjithë deputetëve të Kuvendit të Kosovës...
  Të tjera
  Lajme02 Qershor 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka uruar homologun e saj italian Sergio Mattarella për Ditën e Republikës, e cila festohet çdo...
  Lajme02 Qershor 2023
  Jehona Lushtaku-Sadriu nga LDK-ja ka kritikuar kryediploamten kosovare. Në një status në Facebook, ajo ka thënë se Donika Gërvalla Schëarz në Kuvendin...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Një sondazh tregon rënie rekord të shkallës së qytetarëve që janë të kënaqur me qeverinë në Gjermani dhe se 1 në 5...
  Lajme02 Qershor 2023
  Lista Serbe doli në konferencë për media pasi Albin Kurti publikoi listën e serbëve të cilët i cilësoi si kriminelë dhe organizatorë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Me pjesëmarrjen e më se 30 studentëve dhe gazetarëve të rinj, gjatë tri ditëve në Prishtinë është mbajtur moduli i parë i...
  Lajme02 Qershor 2023
  Instituti GAP ka publikuar statistikat të cilat thonë se numri i nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme në nivel vendi ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.