×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Në Francë, më shumë se 20,000 të infektuar brenda 24 orëve

  FrontOnline
  18 Nëntor 2021

  Franca regjistroi sot më shumë se 20,000 persona të infektuar me koronavirus, që është hera e parë që nga 25 gushti i këtij viti, duke arritur në gjithsej 7.33 milionë raste të konfirmuara me Covid që nga shpallja e pandemisë.

  Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë franceze, në 24 orët e fundit janë regjistruar 20.294 raste të reja me Covid-19, pra mesatarja e të infektuarve në shtatë ditë është 12.400.

  Në repartin e spitaleve franceze janë 7663 pacientë, prej tyre 1300 janë në terapi intensive, ndërsa ndër dy seksionet epidemiologjike kanë ndërruar jetë 56 pacientë, deri tani mbi 118000.

  Zëdhënësi i qeverisë në Paris, Gabriel Attal, tha se Franca nuk po planifikon masa të reja kufizuese në valën e pestë të pandemisë, duke shpresuar se përqindja e lartë e të vaksinuarve do të ulë numrin e pacientëve që kanë nevojë për kujdes spitalor./FrontOnline/

   

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Policia ka arrestuar 40-vjeçarin në shtëpinë e të cilit u gjetën 4 persona të moshës nën 18 vjeç pa ndjenja dhe me...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Presidenti i zgjedhur i Iranit, Masoud Pezeshkian, tha se dëshiron të përmirësojë raportet me shtetet evropiane, edhe pse ai i akuzoi këto...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Zjarret janë ende aktive në malin Serta në Negotinë si dhe në Shtip në malin Ograzhden pranë kufirit bullgar. Ndërhyrjet si nga...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, e ka përkujtuar masakrën e Poklekut. Ai tha se Serbia me projektin e saj “Paktoi”, vrau edhe foshnje të...
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.