Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Në barnatoret e Pejës dyshohet se u shitën barna të kontrabanduara, arrestohen 3 pronarë

  FrontOnline
  23 Mars 2023

  Disa barnatore në Pejë shitën barna pa banderola, të cilat dyshohet se janë të kontrabanduara.

  Për këtë arsye, dje është bërë kontrollimi i 10 barnatoreve atje ku janë gjetur e konfiskuar gjithsejtë 681 lloje të barnave pa banderola.

  Lidhur me rastin janë shoqëruar tre të dyshuar meshkuj  kosovarë -pronarë të barnatoreve, të cilët pas intervistimit në konsultim me prokurorin janë liruar në procedurë të rregullt, njofton policia.

  Njoftimi i plotë i policisë:

  PRODHIM DHE SHPËRNDARJE E PRODUKTEVE TË DËMSHME MJEKËSORE

  /Pejë 22.03.2023 – 10:00. Njësitet policore të DHKEK në koordinim me Doganën e Kosovës dhe inspektorët e MSH-së kanë realizuar një operacion në rajonin e Pejës, nën dyshimin se disa barnatore kanë kryer veprën e cekur, duke shitur produkte farmaceutike pa banderola të cilat dyshohet se janë të kontrabanduara dhe të rrezikshme për shëndetin e qytetarëve. Gjatë këtij operacioni janë kontrolluar dhjetë (10) barnatore, ku janë gjetur e konfiskuar gjithsejtë 681 lloje të barnave pa banderola, ndërsa janë shoqëruar tre të dyshuar meshkuj  kosovarë -pronarë të barnatoreve, të cilët pas intervistimit në konsultim me prokurorin janë liruar në procedurë të rregullt. Rasti duke u hetuar.

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Mëngjesin e sotëm, vetura e ATV-së ka qenë cak i sulmit nga protestuesit serbë. Në fotografitë dërguar AGK-së, shihet se i janë...
  Lajme30 Maj 2023
  Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë ka reaguar lidhur me situatën në Veri të Kosovës. Në një deklaratë për mediat, KASH ka shprehur shqetësimin...
  Lajme30 Maj 2023
  Hungaria pritet t’i kthejë në shtëpi ushtarët e saj të plagosur në Kosovë. Kështu bën të ditur Ministria e Mbrojtjes së këtij...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Gazetarët e medieve të ndryshme janë sulmuar para pak çastesh nga protestuesit serbë në Komunën e Leposaviqit. Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës...
  Lajme30 Maj 2023
  Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë në Bruksel, Edita Tahiri, ka thënë se Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell...
  Sport30 Maj 2023
  Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka dërguar sot ankesë në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar, në lidhje me mesazhin provokues dhe politik të tenistit...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Kanë shpërthyer sërish tensionet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit, dy ditë përpara se të rifillonin bisedimet që synonin përfundimin e një marrëveshjeje paqeje...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, tha se po punon nga Zyra për Komunitete në fshatin Lipë të kësaj komune, e...
  Lajme30 Maj 2023
  Gazetarët që po i përcjellin nga afër ngjarjet në veri të vendit janë sulmuar në Leposaviq. T7 raportoi se gazetarët janë sulmuar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.