[wp-story]

Bota/Rajoni

Në afërsi të Shëngjinit gjendet një jaht i braktisur me flamur italian

Në afërsi të Shëngjinit gjendet një jaht i braktisur me flamur italian
23:15 | 17 Tetor 2020

Një jaht është gjetur i braktisur në zonën e Godullës në Kurbin. Nga verifikimet e kryera jahti i përket një shtetasi italian.

Gjithashtu është gjetur edhe një gomone që dyshohet të jetë përdorur për të dalë në tokë, raporton tch.

Policia ka monitoruar situatën dhe ka nisur kontrollet. Jahti është ankoruar në portin e Shëngjinit.

Mësohet se jahti është gjetur që mbrëmjen e kaluar por që është mbajtur nën monitorim nga ana e policisë për ndonjë lëvizje të dyshimtë.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera