×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Në 24 orët e fundit në Slloveni janë regjistruar 2365 raste të reja

  FrontOnline
  14 Nëntor 2021

  2365 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në Slloveni në 24 orët e fundit, që paraqet një rritje të lehtë të rasteve nga java në javë, me një normë pozitive prej 44.2 për qind, njoftoi sot Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (NIJZ).

  Të dhënat e NIJZ tregojnë se incidenca 14 ditore për 100 mijë banorë është 2003, pra 34 më shumë, raporton agjencia STA.

  NIJZ vlerëson se tani ka 42.240 raste aktive të koronavirusit në vend, që është më shumë se 700 krahasuar me numrin e djeshëm.

  Formula 1 vjen në Artmotion më "i çmendur" se kurrë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Policia spanjolle ka thënë të shtunën se ka arrestuar tre hakerë prorusë, të dyshuar për kryerje të sulmeve kibernetike me qëllime terroriste,...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Politikania ukrainase e ekstremit të djathtë dhe ish-deputetja, Irina Farion vdiq në spital nga plagët e marra në atentat pasi një sulmues...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) është duke bërë thirrje për luftë kundër HIV-it dhe stigmës rreth tij, pak para një konference ndërkombëtare...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.