Lajme

Ndriçohet ndërtesa e Bibliotekës Kombëtare në kujtim të të vdekurve nga COVID-19

Ndriçohet ndërtesa e Bibliotekës Kombëtare në kujtim të të vdekurve nga COVID-19
21:51 | 14 Shtator 2020

Ndërtesa e Bibliotekës Kombëtare është ndriçuar të hënën mbrëma, në kujtim të viktimave nga COVID-19.

Përmes një postimi në Facebook thuhet se këtë gjest simbolik komuna e ka bërë për të falënderuar personelin shëndetësor.

Postimi i plotë:

Po shënojmë plot gjashtë (6) muaj prej se në Kosovë u konfirmua rasti i parë me #covid19. Që prej atherë, të gjithë ne si shoqëri jemi duke kaluar ditë të vështira e plot sfida në betejë me pandeminë. Edhe më tej, jo të gjithë po dalin fitimtarë!

Andaj edhe ndriçuam ndërtesën e Bibliotekës Kombëtare për të kujtuar të gjitha jetët që i mori #covid19 dhe për të nderuar dhe falënderuar nga zemra, të gjithë personelin shëndetësor që janë në vijën e parë të frontit që nga fillimi i pandemisë.

#bashkë mund të e tejkalojmë më lehtë këtë sfidë!

#prishtina? /Lajmi.net/

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera