Sport

Ndodhë edhe kjo në derbi, gjyqtari i katërt e kryen zëvendësimin me fletën A4

Ndodhë edhe kjo në derbi, gjyqtari i katërt e kryen zëvendësimin me fletën A4
15:05 | 09 Maj 2021

Në një derbi të futbollit në Greqi ka ndodhur një situatë me të vërtetë komike.

Dje në Ligën e Tretë, është zhvilluar ndeshja mes Panseraikosit dhe Kavalës, e cila i takoi mysafirëve, 1:3, shkruan FrontOnline.

Por, vëmendja e të gjithëve ishte te minuta e 63-të.

Gjatë zëvendësimit, gjyqtari i katërt ngriti një letër A4 për t’i treguar futbollistët.

Pra, në vend të tabelës, gjyqtari përdori fletën, gjë e cila nuk është parë më herët në futboll./FrontOnline/

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera