[wp-story]

Lajme

Ndërron jetë zyrtari i LDK-së

Ndërron jetë zyrtari i LDK-së
16:07 | 26 Tetor 2020

Ka ndërruar jetë zyrtari dhe veprimtari i LDK-së, Ukë Kalludra.

Me këtë rast, i pari i LDK-së, Isa Mustafa ka ngushëlluar familjen e të ndjerit.

Telegrami i plotë i ngushëllimit të Isa Mustafës:

“Me pikëllim të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta të veprimtarit të LDK-së, Ukë Kalludra.

Veprimtaria e tij do të mbetet e pa harrueshme për Degën e Klinës dhe LDK-në.

Në emrin tim dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ju shpreh ngushëllime familjes, miqve, kryetarit të Degës, z. Fadil Gashi, aktivistëve të LDK-së dhe gjithë qytetarëve të Klinës.”

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera