×
 • Lajme
 • Lajme

  Ndërron jetë në aksident trafiku 23 vjeçarja nga Vushtrria

  FrontOnline
  15 Nëntor 2021

  Një lajm tejet pikëllues dhe i dhimbshëm vije në këtë orë të mbrëmjes së sontme, ku njoftohet për ndarjen nga jeta të bashkatdhetarës sonë në moshë tejet të re, shkruan VushtrriaOnline.

  Është Resmije Ismajli, 23 vjeçarja me prejardhje nga Vushtrria që njoftohet se ka ndërruar jetë dje si pasojë e një aksidenti me veturë në shtetin e Danimarikës.

  Për ndarjen e hershme nga jeta të së ndjerës kanë shkruar familjarët e saj që gjithashtu kanë njoftuar se e ndjera do të varrozet më 17 Nëntor në ora 14:00 në varrezat e komunitetit musliman në Brøndby.

  “Me rastin e vdekjes së vajzës sonë Resmije Smajli, njoftohën të gjithë miqtë, shokët e dashamirët(burra dhe gra) se varrimi do të bëhet të Mërkurën me datë 17.11.2021 në ora 14:00 në varrezat e komunitetit musliman në Brøndby.” shkruan babai i së ndjerës.

  Ismajli edhe katër muaj do të mbaronte studimet universitare në Universitetin e Radgiver!

  Njoftimi i plotë nga familjarët:

  Me dhimbje të thellë ju njoftojmë se dje me datën 11.11.2021 ndërroi jetë vajza jonë Resmije Smajli në moshën 23 vjeqare pas një aksidenti trafiku ne Danimarke. Gjithmonë do të kujtojmë me mallë, dhe do të mbetësh e pa vdekshme në zemrat tona.

  Resmije pesoj aksident me veture. Resmije kishte vetem 4 muaj per ta mbaruar universitetin.

  Me ofertat e “Sharr Travel”, vetëm sot 300 qytetarë udhëtojnë drejtë Shqipërisë
  Nga Rubrika
  Lajme13 Korrik 2024
  Kosova si shteti më i ri evropian krenohej me popullsinë më të re. Mirëpo kjo popullsi ka nisur të plaket. Dhe Kosova...
  Lajme13 Korrik 2024
  Ministria e Infrastrukturës, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka bërë të ditur se ka marrë masa idhur me qarkullimin e automjeteve në vend...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryetari aktual i Bujanocit, Nagip Arifi edhe pas mbajtës së zgjedhjeve të 3 qershorit, thotë se nuk janë mundësitë që shqiptarëve t’iu...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për arrestimin e të dyshuarve për plagosjen e mbrëmshme në Pejë. Të dyshuar janë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2337 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Informacionet e pakta lidhur me sekuestrimin e pronave të kryekriminelit serb, Milan Radoiçiq në veri të vendit, po konsiderohet rrezik për ndonjë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Fituesi i zgjedhjeve në Bujanoc, Arbër Pajaziti, thotë për Front Online se janë partitë serbe ato që vendosin për kryetarin e ri të Komunës,...
  Kronika13 Korrik 2024
  Në Llapnasellë janë arrestuar pronarët e një auto-servisi dje pasi dyshohet se e kishin thyer veturën e një personi pas një mosmarrëveshjeje....
  Lajme13 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka identifikuar të dyshuarit për therjen me thikë mbrëmë në Pejë. Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.