×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Ndalohet vetura me targa serbe, dyshohet se hyri ilegalisht në Kosovë

  FrontOnline
  18 Shtator 2023

  Policia në Uglarë ka ndaluar të dielën një veturë me targa serbe e cila dyshohet se është futur në territorin e Kosovës duke iu shmangur pikë kalimeve të rregullta kufitare.

  Sipas policisë, shoferi i veturës është kosovar, ndërsa brenda saj ishte edhe një pasagjer serb.

  Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, ndërsa ndaj të dyshuarve është inicuar vepra penale “Kalim i paautorizuar i kufirit”.

  Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…
  Nga Rubrika
  Lajme26 Shtator 2023
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim ambasadorin e ri të Austrisë në Kosovë, Georg Schbetzer, Konjufca...
  Lajme26 Shtator 2023
  Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka vizituar sot shtëpinë e rreshterit të ndjerë, Afrim Bunjaku në fshatin Samadrexhe, për t’i...
  Lajme26 Shtator 2023
  Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar që të ketë hetim ndërkombëtar për sulmin terrorist ndaj Policisë së...
  Të tjera
  Lajme26 Shtator 2023
  Gjykata Themelore në Prishtinë ka njoftuar se ua ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji dy sulmuesve të grupit kriminal serb...
  Bota/Rajoni26 Shtator 2023
  Konfliktet e fundit me Ukrainën lënë pak zgjidhje, por konflikt të drejtpërdrejtë me NATO-n, tha zëvendëspresidenti i Këshillit të Sigurimit të Rusisë...
  Lajme26 Shtator 2023
  Gjykata Themelore në Pejë, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit Fatlum Deliu, për vrasjen e V.B., në qershor të 2021-ës në Klinë, duke...
  Sport26 Shtator 2023
  Barcelona do të duhet të jetë kreative në mënyrë që të sigurojë që ata të mbajnë Joao Felix dhe Joao Cancelo përtej...
  Bota/Rajoni26 Shtator 2023
  Zoleka Mandela, mbesa e presidentit të parë të zgjedhur në mënyrë demokratike të Afrikës së Jugut, Nelson Mandela, ka vdekur nga kanceri...
  Lajme26 Shtator 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla deklaroi se Millan Radoiçiq, një ndër njerëzit më të afërt të presidentit serb Aleksandar Vuçiq,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.