[wp-story]

Lajme

Ndalet atmosfera në “Princesha Palace”, gjobitet pronari dhe mbi 100 persona që thyen masat anti-Covid

Ndalet atmosfera në “Princesha Palace”, gjobitet pronari dhe mbi 100 persona që thyen masat anti-Covid
23:01 | 02 Janar 2021

Në lokalin “Princesha Palace”, në magjistralen Prishtinë- Ferizaj po argëtoheshin klientë të shumtë me muzikë tallava.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar edhe Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës.

Të njëjtit kanë gjobitur mbi 100 persona, duke përfshirë edhe pronarin e lokalit me një gjobë e cila mendohet të jetë rreth 2 mijë euro.

Lidhur me rastin në fjalë, detaje kanë dhënë edhe nga Policia e Kosovës.

“Drejtoria Rajonale e Policisë -Prishtinë perveç përgjegjësive për garantimin e rendit dhe sigurisë publike ka ushtruar edhe autorizimet e saj për ngritjen e nivelit të respektimit të masave anti COVID. Në kontekstin e kësaj policia dhe inspektorët kompetent, kanë pasë informatë për tubimin në lokalin që ju keni përmendur në shkrimin tuaj , dhe që nga ora 20:00 pas vëzhgimit dhe verifikimit të informatës ndodhen në atë lokacion ku përveç pronarit janë duke shqiptuar edhe gjoba për pjesëmarrësit e tjerë që besohet të jenë mbi 100 persona”, ka deklaruar Flora Ahmeti, nga policia e Kosovës për Indeksonline.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera