Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Napoli: Stërmbushen spitalet, pacientët me COVID trajtohen me oksigjen në makina

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Rritja e rasteve të pacientëve të infektuar me koronavirus e ka vështirësuar situatën në spitalet e Italisë.

  Mediat e huaja kanë publikuar pamje nga ambientet e jashtme të spitalit Cotugno në Napoli ku janë formuar radhë të gjata makinash.

  Personat janë duke pritur për trajtim në makinat e tyre kjo pasi spitali është tejmbushur.

  Nga pamjet e publikuara, disa prej pacientëve lidhen dhe me aparaturat e oksigjenit.

  Kujtojmë që më herët gjatë ditës së sotme, Italia raportoi një rekord të frikshëm të infektuarish, shifra të cilat janë thuajse të njëjta me ato në fillim të pandemisë.

  Në 24 orët e fundit në vend u regjistruan mbi 32 të infektuar dhe 623 viktima.

  Shumë qytetarë po i bëjnë thirrje qeverisë të vendosë një bllokim të ri kombëtar. Në të njëjtën kohë, mjekët paralajmërojnë se nëse nuk ndërmerren iniciativa drastike brenda një muaji 10,000 njerëz do të vdesin. 29,444 pacientë po trajtohen në spitale, që është numri më i lartë që nga fillimi i pandemisë./SH.com/

   

  Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në, ku një 30-vjeçar është goditur me thikë në një autobus në Las Vegas. Në video,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill, ka folur rreth bombardimeve të NATO-s që u zhvilluan 24 vjet...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Tanzania ka njoftuar shpërthimi e një sëmundje vdekjeprurëse e cila vjen nga virusi Marburg. Deri më tani janë shënuar 5 viktima si...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me kabinetin qeveritar sot do të bëjë homazhe në Kompleksin Memorial “Dëshmorët e Kombit”...
  Lajme24 Mars 2023
  Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji, në mbledhjen e mbajtur të enjten, ka vendosur për shtrenjtim të çmimit të rrymës. Ky...
  Lajme24 Mars 2023
  Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të ketë diskutim rreth Bordit Drejtues të...
  Lajme24 Mars 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të mërkurën kanë vizituar Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK, ku planifikohet...
  Lajme23 Mars 2023
  Deputeti i PDK’së, Enver Hoxhaj ka komentuar deklaratën e djeshme të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti se ka asociacion në planin evropian....
  Vip23 Mars 2023
  Pas daljes nga shtëpia e famshme e BBVK, Xhuli vazhdimisht ka thënë se ajo e ka fituar publikun. Ndaj deklaratave të saj ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.