Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Nagip Arifi, Kryetari i ri i Komunës së Bujanocit

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  Nagip Arifi fitues i zgjedhjeve të 21 qershorit në Bujanoc, sot në seancën e parë të Kuvendit Komunal, u zgjodh Kryetar i ri i Komunës së Bujanocit.

  Arifi u zgjodh kryetar falë marrëveshjes së arritur nga partit shqiptare të Bujanocit, kështu duke u bërë shqiptart faktor kyç në vendimmarrje në Komunën e Bujanocit duke siguruar 21 shqiptar.

  Arifi u zgjodh kryetar me 25 vota pro, gjitha nga këshilltar shqiptar, duke fituar kështu mandatin e kryetarit për periudhën 2020-2024.

  Arifi zgjidhet si kryetar i Komunës së Bujanocit për herën e 4-të.Ku më pare ishte 2002,2006 dhe 2012 pas themelimit të PD-së.

  KEDS: Erërat dhe reshjet e borës shkaktojnë dëme në rrjetin elektrik, disa zona mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, i cili është në shënjestër të protestave në Beograd, nuk është dukur kurrë më i humbur sesa kur...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Ish-kryeministri britanik Boris Johnson do të japë dorëheqje nga pozita e deputetit me efekt të menjëhershëm pas marrjes së raportit “Partygate”. Raporti...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.