Lajme

Nagavci reagon pas 16 vdekjeve me COVID-19 në Kosovë

Nagavci reagon pas 16 vdekjeve me COVID-19 në Kosovë
17:41 | 30 Korrik 2020

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë konfirmuar 16 të vdekur dhe 258 raste të reja me Covid-19.

E kjo ka shtyrë nënkryetaren e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu që të reagojë ashpër.

“Vdekja e qytetarëve dhe gjendja e rëndë, nuk janë arsye të mjaftueshme që deputetët e Kuvendit të votojnë amendamentin për blerjen e maskave për qytetarët. Por votuan për asfalt, mobilie, luks, gjykatën speciale”, ka shkruar Nagavci në Twitter.

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera