Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Nagavci mbron Kurtin: Qëndrimet tona janë të njëjta me ato të vitit 2015

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka komentuar deklaratën e Kurtit në mbrojtje të UÇK’së duke thënë se vetëm po i mbron qëndrimet e para pesë vjetëve.

  Kryetari i VV’së, Albin Kurti, mori reagime pasi në një konferencë për medie doli në mbrojtje të krerëve të UÇK’së pas thirrjes që u bëri Specialja në Hagë. Nagavci thotë se Kurti vetëm po i mbronte qëndrimet e VV’së më 2015.

  “Zoti kurti dje në konferencë i ka thonë ato që janë qëndrimet e Vv’së dhe që i kemi thënë qysh para 5 viteve. Shumica e qëndrimeve që i paraqet VV, ju kujtohet që në vitin 2015 VV doli ashpër kundër kësaj Gjykate sikur jo e drejte, e sot jemi në një sitautë ku të gjithë pajtohemi me qëndrimet e VV’së para pesë viteve”, tha Nagavci te dpt te Fidani në T7.

  “Vazhdojmë të besojmë që lufta e UCK’së ka qenë e drejtë dhe clirimtare”, shtoi ajo.

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme29 Mars 2023
  Deputeti i VV-së, Arbër Rexha, ka thënë se nëse Gjykata Kushtetuese e rrëzon Presidenten për shkak të ankesës së ish-deputetit të minoriteteve, Veton...
  Lajme29 Mars 2023
  Mot stabil ditëve të ardhshme dhe rritje e temperaturave.  Në fundjavë ndryshueshëm, priten edhe rrebeshe shiu me bubullima. 29.03.2023 – Mot më...
  Lajme29 Mars 2023
  Ministri i Qeverisë Kurti, Hajrulla Çeku derisa foli për aneksin e zbatimit të marrëveshjes me Serbinë, tha se edhe mund të bëhet...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.