Lajme

Mustafa takohet me Zemajn, flasin për situatën me pandeminë

Mustafa takohet me Zemajn, flasin për situatën me pandeminë
10:12 | 14 Tetor 2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se sot është takuar me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafën.

Sipas Zemajt, në këtë takim kanë biseduar për prioritetet dhe punët që janë duke i bërë në Ministrinë e Shëndetësisë, si dhe për realizimin e programit qeverisës për shëndetësinë.

“Pashmangshëm, biseduam edhe për situatën epidemiologjike dhe parapërgatitjet që ne po i bëjmë për të qenë të gatshëm për secilin skenar në muajt në vijim”, ka shkruar Zemaj.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera