[wp-story]

Lajme

Mustafa: Mund të bisedoj edhe me PDK-në, por…

Mustafa: Mund të bisedoj edhe me PDK-në, por…
19:02 | 21 Gusht 2019

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa në RTV21, ka thënë se mund të bëjë koalicion me partitë tjera, por jo me PDK-në.

Në lidhje me koalicionet e mundshme që mund të bëjë, Mustafa ka thënë se deri më tani ka biseduar me Albin Kurtin, Shpend Ahmetin dhe Fatmir Limajn.

“Do të bisedoj me kryeministrin Haradinaj, me Pacollin, të shohim se ku jemi”, ka thënë ai.

“Për biseda nuk e përjashtojmë PDK-në, por sa i përket bashkëpunimit në të ardhmen, në asnjë rast nuk do të bashkëpunojmë”.

Mustafa ka shtuar se me partitë tjera gjithmonë jemi të hapur.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera